08 feb
Oktatás-Informatika-Pedagógia 2023
A digitális pedagógia tudományban és oktatásban betöltött szerepe áll a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézet, illetve a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Akadémiai Bizottság Neveléstudományi Munkabizottság közös szakmai konferenciájának középpontjában.
07 feb
Már olvasható a friss Egyetemi Élet
Miért jobb Leónál Komondor, miként lehet jól szerepelni az egyetemi vizsgákon, milyen kalandokat élt át Petőfi Sándor Debrecenben és mely díjakkal ismerték el a DEAC versenyzőit az M4 sport - Az Év Sportolója Gálán – egyebek mellett erről szól az Egyetemi Élet című lap új száma.
03 feb
Debreceni professzor a Magyar Anglisztikai Társaság élén
Séllei Nórát, a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézet professzorát választotta ismét elnökének a Magyar Anglisztikai Társaság (HUSSE – Hungarian Society for the Study of English).
02 feb
Az MNB kiválóságai a GTK-n
A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar 37 hallgatója nyerte el ebben a tanévben a Magyar Nemzeti Bank Kiválósági Ösztöndíját. Az erről szóló okleveleket csütörtökön vették át a díjazottak.
31 jan
Minden hangszeren virtuózokat képez a ZK
Országosan egyedülálló könnyűzenei képzés, új mesterszakok, kiemelkedő szakmai háttér, magasan kvalifikált oktatói gárda és gyors elhelyezkedési lehetőségek várják azokat, akik a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán folytatják tanulmányaikat. A ZK az ország egyik legszélesebb és legszínvonalasabb zenei képzési portfólióját kínálja a felvételizőknek.
30 jan
Kazah-magyar tudományos konferencia a DE-n
A nemzetközi tudományos kapcsolatokat erősítette az az interdiszciplináris szakmai tanácskozás, amelyet Kazah-magyar kulturális narratívák, társadalmi és gazdasági diverzitás címmel pénteken rendezett a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Néprajzi Tanszéke és a Doktoranduszok Országos Szövetsége nagyköveti rendszere.
30 jan
Átvették diplomájukat a BTK végzősei
Esküt tett az a 88 hallgató, akik alap- és mesterszakon, szakirányú továbbképzés keretében, nappali és levelező tagozaton szereztek diplomát a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán. A frissen avatott bölcsészek a Főépület Díszudvarán pénteken rendezett ünnepségen vehették át oklevelüket az intézmény és a kar vezetőitől.
27 jan
Elismerés a kínai kultúra népszerűsítéséért
A kínai nyelv és kultúra hazai népszerűsítése terén végzett kiemelkedő munkásságáért a Tianjin Foreign Studies University elismerő oklevelét vehette át Csontos Pál és Kovács László Erik, a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Konfuciusz Intézetének magyar igazgatója és titkára.
25 jan
Megjelent a Debreceni Szemle
A tudományos és kulturális folyóirat legújabb számában a Debreceni Egyetem munkatársai, hallgatói egyebek mellett a jogállamiságról, a debreceni Nagyerdő mentális egészségre gyakorolt hatásairól, valamint a DE Angol Tanszékének lektorairól szóló írásaikkal jelennek meg.
24 jan
Újra mentorprogram a BTK-n
A tavaszi félévben is folytatódik a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézet online mentorprogramja, a Writing Center, amelyben mester- és tanárszakos, szenior, valamint PhD-hallgatók tutorként, coach-ként segítik alsóbb éves társaik tanulmányait.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.