Könnyűzenei basszusgitár felvételi követelmények

-Tíz számból álló repertoár, amelyből a vizsgáztató bizottság tetszés szerint választ. Az előadott darabok lehetőség szerint minél többféle stílusból, széles skálán merítsenek.
-Blues vagy 12 ütemes jazz/blues kíséret többféle tempóban és hangnemben (az élőzenei közreműködésről a vizsgáztató bizottság gondoskodik).
-Egy adott stílusú ismeretlen zenei szám basszusgitáros kísérete zenekarral, a helyszínen kapott akkordjelzéses kottából (lead sheet).

Ajánlott anyag:

Jamiroquai
- Jaco Pastorius
- Led Zeppelin
- Earth, Wind & Fire
- Kool & The Gang
- Maceo Parker
- James Brown
- AC/DC
- Bruno Mars
- LGT
- Lerch István

Az ajánlott anyagtól a jelentkező – a fenti követelmények figyelembevételével – eltérhet.

Ajánlott, hogy a repertoár előadása zenei alapra történjen (használhatóak az eredeti hangfelvételek). A jelentkező nevével és szakirányával ellátott repertoár listát a vizsgáztató bizottságnak 3 nyomtatott példányban, a felvételi vizsga megkezdése előtt kell átadni.

A felvételi eljárás során a felvételizők részére rendelkezésre álló eszközökről az "Intézetünkről" menüpont alatt található "Infrastruktúra" menüpontban tájékozódhatnak.

A vizsgáztató bizottság szabadon is tehet fel kérdéseket a jelentkező szakmai tudásának megállapítására, valamint zenei előképzettségére és jövőbeli terveire vonatkozóan továbbá kérhet egyéb releváns szakmai feladatokat.