Könnyűzenei billentyűs hangszerek felvételi követelmények

-Tíz számból álló repertoár, amelyből a vizsgáztató bizottság tetszés szerint választ. Az előadott darabok lehetőség szerint minél többféle stílusból, széles skálán merítsenek. Legalább egy zeneszám zenekari kíséret nélkül szólaljon meg, szóló billentyű előadásra interpretálva, valamint legalább egy tartalmazzon billentyű szólót is.
-Blues vagy 12 ütemes jazz/blues kíséret és improvizáció többféle tempóban és hangnemben (a zenei kíséretről a vizsgáztató bizottság gondoskodik).
-Egy ismeretlen zenei szám billentyűs kísérete zenekari szituációban, a helyszínen kapott akkordjelzéses kottából.
-Egy zongoradarab előadása J. S. Bach 18 kis prelúdium vagy Kétszólamú invenciók kötetéből, vagy magasabb szintű műveiből.

Ajánlott anyag:

-Jamiroquai
-Kool & The Gang
-Whitney Houston
-Deep Purple
-Adele
-Queen
-Toto
-Stevie Wonder
-Bruno Mars
-LGT
-Lerch István

Az ajánlott anyagtól a jelentkező – a fenti követelmények figyelembevételével – eltérhet. Ajánlott, hogy a repertoár előadása – az esetleges szólóelőadás kivételével - zenei alapra történjen (akár használhatóak az eredeti hangfelvételek). A jelentkező nevével és szakirányával ellátott repertoár listát a vizsgáztató bizottságnak 3 nyomtatott példányban, a felvételi vizsga megkezdése előtt kell átadni. A felvételi eljárás során a felvételizők részére rendelkezésre álló eszközökről az "Intézetünkről" menüpont alatt található "Infrastruktúra" menüpontban tájékozódhatnak.

A vizsgáztató bizottság szabadon is tehet fel kérdéseket a jelentkező szakmai tudásának megállapítására, valamint zenei előképzettségére és jövőbeli terveire vonatkozóan továbbá kérhet egyéb releváns szakmai feladatokat.